Pieniądze na miejskie inwestycje. Rozbudowana będzie szkoła przy Lipskiej i zmodernizowane ważne skrzyżowanie

2 czerwca 2023

Po 2 mln zł dofinansowania otrzymało miasto z budżetu województwa mazowieckiego na dwie ważne inwestycje w Radomiu: rozbudowę Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych przy ul. Lipskiej oraz przebudowę skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej.

 

Umowę podpisali wicemarszałek Rajkowski i prezydent Witkowski (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom)

 

Umowy opiewające łącznie na 4 mln zł podpisali dzisiaj prezydent Radosław Witkowski i wicemarszałek Rafał Rajkowski.

- Dzięki przyznanemu dofinansowaniu będzie możliwa poprawa warunków pracy szkoły oraz bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Maratońskiej i Dębowej. Przypomnę, że na to drugie zadanie zabiegamy też o pieniądze z Polskiego Ładu. Czekamy również na decyzję rządu w sprawie możliwości przesunięcia pieniędzy z modernizacji ulicy i Warszawskiej na Wolanowską. W tym wniosku jest też przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania. Jeśli otrzymamy dofinansowanie, wówczas pieniądze od marszałka będziemy mogli przeznaczyć na inną inwestycję - wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski.

Pieniądze na dofinansowanie obu inwestycji zostały przyznane miastu w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. - To instrument w ramach którego wspieramy ważne dla lokalnych samorządów zadania. Bardzo się cieszę, że Radom korzysta z tej możliwości zawsze, gdy tylko jest to możliwe. W ten sposób udało się zrealizować w mieście wiele ważnych inwestycji. Spośród dwudziestu instrumentów wsparcia, akurat ten cieszy się w samorządach największym uznaniem. Pokazuje, że można zmieniać rzeczywistość zarówno w edukacji jak i w infrastrukturze drogowej – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Przetarg na rozbudowę szkoły przy ulicy Lipskiej jest już rozstrzygnięty. W przyszłym tygodniu ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. Projekt przewiduje, że powstanie tam powstać nowy, piętrowy budynek, w którym znajdą się dodatkowe pomieszczenia dydaktyczne, gabinety i sala do rehabilitacji. W sumie to ponad 500 m kw dodatkowej powierzchni.

Przypomnijmy: na skrzyżowaniu ulic Maratońskiej i Dębowej ma powstać wzbudzana sygnalizacja świetlna, nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe, a także prawoskręty z Maratońskiej w Dębową.

kat

Źródło: UM Radom

Tags