Pierwsze indeksy rozdane

24 czerwca 2007

Indeks za wiedzę. W ten sposób Wyższa Szkoła Biznesu im.bp. Jana Chrapka uhonorowała laureatów konkursu z kilku dyscyplin nauki. Mistrzostwa Wiedzy w uczelni odbyły się już po raz czwarty, a uroczystość wręczenia indeksów połączono tradycyjnie z Imieninami Patrona WSB. A. Badeńska, M. Kmieć i M. Wieczorek (nauczycielka)W rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas maturalnych i przedmaturalnych. Aby zdobyć indeks musieli przejść przez dwa etapy w pięciu kategoriach tematycznych. Wśród zwycięzców znaleźli się radomianie: Agnieszka Badeńska z VII LO  im. K. Baczyńskiego  (kategoria „Ekonomia na co dzień”), Michał Łoboda z IV LO im. T. Chałubińskiego („Polska i świat po II wojnie światowej”), Radosław Szewczyk z Zespołu Szkół Elektronicznych („Współczesne systemy informacyjne”), Łukasz Purtak z tej samej szkoły („Samochody osobowe – historia i teraźniejszość”) oraz Łukasz Przybytniewski z LO w Siennie ( „Polska w procesie integracji europejskiej”). Wyróżniona Sylwia Płatos

- Oczywiście bardzo cieszę się z wygranej, chociaż myślałam, że pytania będą troszkę trudniejsze. Nie wiem jeszcze, czy będę studiować na tej uczelni. Mam cały rok na zastanowienie – wyznaje z uśmiechem, trzymając w ręku indeks, Agnieszka Badeńska. 

Nagrodzono też pozostałych laureatów; dostali oni dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżniono też najlepszych studentów WSB. Podczas uroczystości o swej nowej książce „Tabletki z krzyżykiem” opowiedział Szymon Hołownia, laureat nagrody imienia biskupa Chrapka „Ślad”. Wygłosił także wykład zatytułowany „Kraina newsów i wartości”. Wydarzenie uświetnił występ Roberta Grudnia i Georgija Agratiny.