Pierwsze indeksy rozdane

23 czerwca 2007
Indeks za wiedzę. W ten sposób Wyższa Szkoła Biznesu im. bp. Jana Chrapka uhonorowała laureatów konkursu z kilku dyscyplin nauki. Mistrzostwa Wiedzy organizowane przez uczelnię odbyły się już po raz czwarty, a uroczystość wręczenia indeksów połączono tradycyjnie z Dniem Patrona WSB. A.Badeńska, M. Kmieć i M. Wieczorek (nauczycielka)


W rywalizacji uczestniczyło 200 uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych. Aby zdobyć indeks, musieli przejść przez dwa etapy w pięciu kategoriach tematycznych. Wśród zwycięzców znaleźli się radomianie: Agnieszka Badeńska z VII LO  im. K. Baczyńskiego  (kategoria „Ekonomia na co dzień”), Michał Łoboda z IV LO im. T. Chałubińskiego („Polska i świat po II wojnie światowej”), Radosław Szewczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych („Współczesne systemy informacyjne”), Łukasz Purtak z tej samej szkoły („Samochody osobowe – historia i teraźniejszość”) oraz Łukasz Przybytniewski z LO w Siennie ( „Polska w procesie integracji europejskiej”).Wyróżniona studentka Sylwia Płatos

- Oczywiście bardzo cieszę się z wygranej, chociaż myślałam, że pytania będą troszkę trudniejsze. Nie wiem jeszcze czy będę studiować na tej uczelni. Mam jeszcze rok na zastanowienie – wyznaje z uśmiechem, trzymając w ręku indeks, Agnieszka Badeńska.

Nagrodzono też pozostałych laureatów; dostali oni dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżniono również najlepszych studentów WSB.Podczas uroczystości o swej nowej książce „Tabletki z krzyżykiem” opowiedział Szymon Hołownia, laureat nagrody imienia biskupa Chrapka „Ślad”. Wygłosił także wykład zatytulowany „Kraina newsów i wartości”. Wydarzenie uświetnił występ Roberta Grudnia i Georgija Agrafiny.