Pierwszy dzwonek w szkołach. Wszyscy mają nadzieję, na normalną naukę

1 września 2021

Galowe ubrania, świetne nastroje, emocje wiązane ze spotkaniem z koleżankami i kolegami, a także nauczycielami – te atrybuty zawsze związane są z początkiem nowego roku szkolnego. Zwłaszcza takiego, który zapowiada się po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią wreszcie jako bardziej „normalny”.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

W Radomiu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 uroczysta inauguracja była połączona z otwarciem nowej sali gimnastycznej. - Cieszę się, że ten proces, który rozpoczęliśmy w 2018 roku, dał taki piękny efekt. Liczę, że dzięki tej nowoczesnej sali, narodzą się tu wielkie, sportowe talenty. Mam nadzieję, że da ona nowe możliwości rozwoju samej szkole, a także lokalnej społeczności, która będzie mogła korzystać z tego obiektu - mówił podczas uroczystości prezydent Radosław Witkowski.

Sala gimnastyczna przy PSP nr 31 to obiekt z boiskiem o wymiarach 20x40 m, z pełnym wyposażeniem, trybunami i zapleczem sanitarnym. Jest przystosowany nie tylko do zajęć wychowania fizycznego, ale również do organizacji różnego typu zawodów sportowych.

Budowa nowej sali gimnastycznej na Glinicach kosztowała 6 mln zł. W poprzednich latach o nowe sale gimnastyczne wzbogaciły się też PSP nr 29 na Kapturze, PSP nr 33 przy ul. Kolberga i PSP nr 15 przy ul. Kieleckiej.

W Radomiu naukę rozpoczyna ponad 36 tys. uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkolaków, w placówkach prowadzonych przez powiat radomski - 1 702.

- Cieszę się, że szkoły średnie w powiecie radomskim są coraz chętniej wybierane przez absolwentów szkół podstawowych. Przybywa też uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, dlatego dostosowujemy nasze placówki do ich potrzeb, aby jak najlepiej wspomóc rodziców dzieci niepełnosprawnych - zaznacza Waldemar Trelka, starosta radomski. Właśnie z myślą o nich
powstał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chwałowicach wraz z jedną z nielicznych w regionie poradni dla dzieci z autyzmem.

kat, bdb

 

 

Tags