• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pieszy nie miał elementów odblaskowych. 27-latek zmarł na miejscu wypadku

18 listopada 2020

Grójeccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na trasie nr 728. Według wstępnych ustaleń kobieta kierująca autem osobowym potrąciła przebiegającego przez jezdnię mężczyznę. Ww wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł.

 

Zdjęcie ilustracyjne


 
Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w Jarochach. - Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 27-latka kierująca volkswagenem potrąciła przebiegającego przez jezdnię mężczyznę. Pomimo reanimacji, pieszy w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Niestety, pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Kierująca samochodem w trakcie zdarzenia była trzeźwa. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. - Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 m. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe - zapewnia nadkom. Wójcik.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *