Piętnastolatek ukradł torebki starszym kobietom. Obie seniorki miały po ponad 80 lat

22 listopada 2023

Piętnastolatek kradł na ulicy starszym kobietom torebki. Funkcjonariusze z zespołu operacyjno-rozpoznawczego z pierwszego komisariatu policji w Radomiu zatrzymali chłopaka. O konsekwencjach, jakie poniesie zadecyduje sąd dla nieletnich.

 

 

W ostatnich dniach na terenie Radomia doszło do dwóch takich kradzieży. - W miniony poniedziałek mężczyzna podbiegł do 84-latki i wyrwał jej torebkę, w której były dokumenty i pieniądze. Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj. Tym razem sprawca ukradł torebkę 87-letniej kobiecie. Na szczęście seniorkom nic się nie stało - informuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

Już po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia policjanci ustalali sprawcę kradzieży. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą szybko wytypowali podejrzewanego o te przestępstwa i wczoraj zatrzymali 15-latka. Z policyjnych ustaleń wynika, że chciał on dokonać kolejnej kradzieży, ale zdecydowane działania kryminalnych z pierwszego komisariatu udaremniły mu ten zamiar.

Całość materiałów zebranych w tej sprawie zostanie przekazana do sądu dla nieletnich, który zdecyduje jakie konsekwencje poniesie piętnastolatek.

kat

 

Tags