Pijany kierowca SAAB-a zniszczył 11 samochodów. Prokuratura postawiła mu zarzuty

10 listopada 2022

Zarzuty: spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenia samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości postawiła Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód kierowcy SAAB-a, który staranował na ul. Żółkiewskiego i Chrobrego kilkanaście samochodów.

 

fot.Gdzie suszą w Radomiu

 

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 26 października. 45-letni kierowca SAAB-a jadąc ulicą Żółkiewskiego od ronda Narodowych Sił Zbrojnych i dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Chrobrego najechał na tył auta, które było przed nim, czym spowodował kolizję z czterema samochodami. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia, skręcając w ulicę Chrobrego. Tam, jadąc pod prąd, uszkodził kolejnych siedem pojazdów. Został ujęty przez uczestników zdarzenia, a następnie zatrzymany przez policję. Miał ponad 2 prom. alkoholu w organizmie.

Jak poinformowała Małgorzata Witkowska z Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód, 45-letniemu kierowcy postawiono  dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, drugi związany jest z prowadzeniem samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

bdb

Tags