Pijany weekend

27 sierpnia 2007
Kilkunastu nietrzeźwych kierowców zatrzymali radomscy policjanci podczas ostatniego weekendu. Wśród nich byli zarówno kierowcy aut, jak i rowerzyści.

Mimo tego, że policjanci wciąż ostrzegają o konsekwencjach zasiadania po pijanemu za kierownicą to liczba prowadzących nietrzeźwych wciąż jest ogromna. W ostatnia sobotę na ul. Wierzbickiej radomscy policjanci zatrzymali w pościgu 31-latka, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości (0,64 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) potrącił przechodzącą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych 14-latkę i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Dziewczyna z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

- Dziś już też zatrzymano pierwszych nietrzeźwych kierujących. O godz.1 na ul. Warszawskiej kierującego samochodem ciężarowym renault, który miał 1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a o godz.8.35 na ul. Staromiejskiej rozwożącego nabiał kierowcę samochodu kia, który miał 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie – wyjaśnia rzecznik KMP w Radomiu Rafał Jeżak.