Piknik z cyklu „Niedziele na Rynku”. Odkrywanie tajników archeologa

29 lipca 2022

Kolejny piknik rodzinny pn. „Niedziele na Rynku” organizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” rozpocznie się 31 lipca o godz. 14. Tym razem na uczestników imprezy czekać będzie szereg atrakcji związanych z odkrywaniem historii Radomia oraz z poznawaniem tajników pracy archeologa.

 

fot. Resursa/Radom

 

Przygotowano m.in. grę/wycieczkę śladami zaginionego klucza świętego Kazimierza oraz zabawy przy piaskownicy archeologicznej z użyciem wykrywacza metali. Ponadto na najmłodszych uczestników festynu czekają zajęcia z podstaw konserwacji zabytków (sklejanie replik naczyń glinianych), pokazy stratygrafii archeologicznej oraz narzędzi pracy archeologa, a także warsztaty opisu zabytków, podczas których dzieci nauczą się opisywać, mierzyć oraz ważyć artefakty.
Warsztatom towarzyszyć będzie ekspozycja rekonstrukcji zabytków archeologicznych z różnych miejsc świata i o różnej chronologii. Nie zabraknie monidła z wizerunkiem małego archeologa, puzzli magnetycznych przedstawiających starożytne malowidło oraz tablic i plansz edukacyjnych.

Wszystkie atrakcje w ramach festynu są bezpłatne.

Imprezie, która potrwa do godz. 19 towarzyszyć będzie Regionalny Zlot Kolekcjonerów, na którym zaprezentują się numizmatycy, filateliści, birofiliści oraz filokartyści.

Tags