Piotr Sz., były dyrektor biura posła Andrzeja Kosztowniaka, zatrzymany przez policję. Ma do odbycia karę więzienia

28 marca 2023

Piotr Sz., były kandydat na radnego z ramienia Kukiz 15 w Radomiu i były dyrektor biura posła Andrzeja Kosztowniaka (Prawo i Sprawiedliwość) zatrzymany podczas interwencji policji w klubokawiarni na ul. Moniuszki. Mężczyzna ukrywał się, bo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zatrzymania doszło w ubiegły piątek. - Nad ranem, o godz. 2.40 policja interweniowała w jednym z lokali przy ul. Moniuszki z powodu głośnej muzyki. Funkcjonariusze wylegitymowali obecne tam osoby. Za barem stał Piotr Sz., który był poszukiwany do odbycia ponad 300 dni kary za przestępstwo z ustawy o zwalczaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości narkotyków i środków psychotropowych - potwierdza nasze informacje sierż. sztab. Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Paweł Sz. został najpierw osadzony w policyjnej izbie zatrzymań, a w poniedziałek dostarczony do więzienia.

Przypomnijmy: we wrześniu 2020 r. policja ujawniła u Piotra Sz. blisko 300 g środków odurzających, m.in. marihuany, haszyszu i amfetaminy. Byłemu kandydatowi na radnego prokuratura przedstawiła zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, m.in. haszyszu i amfetaminy. Piotr S. przyznał się do winy twierdząc, że są to jego środki odurzające, które nabył na własny użytek.

Fundacja dostała 480 tys. zł z MON

Piotr Sz. jest również winien pokaźną kwotę Ministerstwu Obrony Narodowej, które w 2019 r. przyznało kierowanej przez niego fundacji Dom Wschodni 48,5 tys. zł. Pieniądze miały zostać wydane na  organizację patriotycznych wydarzeń w ramach zadania pn. „Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym”. Jak informował w 2020 r. płk Tomasz Szewczyk z Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON, fundacja nie złożyła we wskazanym terminie wymaganego sprawozdania i nie rozliczyła się z przyznanej dotacji. Nie reagowała też na wezwania urzędu do złożenia stosownych dokumentów, dlatego wszczęto wobec niej procedurę administracyjną w celu odzyskania dotacji.

Po tym, jak Piotrem Sz. zainteresowała się policja i prokuratura, poseł Andrzej Kosztowniak zwolnił dyscyplinarnie byłego dyrektora swojego biura za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych.

Bożena Dobrzyńska

 

Tags