• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Plac Jagielloński wreszcie gotowy po przebudowie. Jak wam się podoba?

27 października 2018

Zakończył się remont placu Jagiellońskiego. Wprawdzie trwał dłużej, niż miasto planowało, ale teraz przechodniów nie straszą już pokruszone płyty chodnikowe i dziura pozostała po wyburzonym ćwierć wieku temu pomniku. Zamiast tego jest nowa, równa nawierzchnia, niewielka fontanna, ławki i inne elementy małej architektury.

 

44133829_158087338474520_2491013196966526976_n

 

Na placu zostało też zamontowane nowe oświetlenie, zagospodarowano zieleń, a od strony ulicy Struga prowadzą nań efektownie podświetlone schody. – To jedno z najważniejszych miejsc w naszym mieście. Nowy wygląd placu Jagiellońskiego to element zmian, na które cztery lata temu umawiałem się z mieszkańcami. Oprócz dużych inwestycji, jak budowa Radomskiego Centrum Sportu czy trasy N-S, deklarowałem również tworzenie przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni publicznej. Jestem przekonany, że odnowiony plac Jagielloński będzie teraz popularnym miejscem spotkań radomian – mówi prezydent Radosław Witkowski. Zapowiada jednocześnie, że to nie koniec zmian w tej części miasta. – W przyszłym roku zamierzamy przeprowadzić konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania dalszej części placu.  Chcemy, by w ciągu kilku najbliższych lat ten teren stał się jeszcze atrakcyjniejszy dla mieszkańców naszego miasta – zapowiada prezydent. Dodaje, że również w innych częściach Radomia chce kontynuować inwestycje, które wprost przekładają się na komfort codziennego życia w mieście. – Niedawno oddaliśmy do użytku park na Michałowie, a w planach, związanych z tworzeniem przyjaznych przestrzeni są także prace w kolejnych parkach, m.in. na Południu czy Gołębiowie II – deklaruje Radosław Witkowski.

Plac po przebudowie miał być gotowy w końcu sierpnia, ale firma ROSA-BD, która go wykonywała nie wywiązała się z ustalonego z miastem terminu. Magistrat od tamtej pory naliczał wykonawcy kary umowne.

Na placu Jagiellońskim do zrealizowania pozostała jeszcze część drogowa. Brakujące przejście dla pieszych pomiędzy placem, a Galerią Słoneczną oraz ciąg pieszo-rowerowy. powstanie jednak dopiero na początku przyszłego roku.

Wszystkie roboty w obrębie placu (łącznie z częścią drogową) będą kosztować 6,4 mln zł.

kat, bdb

Fot. UM Radom

Tags

Dodaj komentarz