Po aferze w Rewitalizacji. Włodzimierz Konecki odwołany z funkcji prezesa spółki

9 kwietnia 2021

Włodzimierz Konecki nie jest już prezesem Rewitalizacji. Z tego stanowiska odwołała go dzisiaj rada nadzorca gminnej spółki. To pokłosie sytuacji, kiedy Rewitalizacja straciła ponad 1,5 mln zł, które główna księgowa przelała na konta oszusta działającego metodą „na policjanta”.

 

Spółka zajmuje się rewitalizacją Miasta Kazimierzowskiego

 

Jak poinformowało biuro prasowe urzędu miejskiego, rada nadzorca podjęła decyzję o odwołaniu Koneckiego zgodnie z rekomendacją prezydenta Radosława Witkowskiego, który wcześniej zapowiedział, że tak właśnie postąpi. Rada wybrała też następcę Koneckiego - jest nim Robert Rutkowski, dotychczasowy dyrektor Zakładu Usług Komunalnych. Swoją funkcję zacznie pełnić jeszcze dzisiaj.

Przypomnijmy: 24 marca księgowa Rewitalizacji w ciągu kilku godzin udostępniła - bez wiedzy prezesa Koneckiego i bez jego autoryzacji - osobie podającej się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji kody, umożliwiające przelanie pieniędzy z rachunku spółki na inne konta w bankach. Rzekomy policjant miał ostrzegać kobietę, że pieniądze Rewitalizacji są zagrożone atakiem hakerskim i dlatego trzeba je chronić. Pracownica Rewitalizacji zorientowawszy się, że może mieć do czynienia z oszustem, sama zablokowała pięć z 20 przelewów i powiadomiła policję. Została dyscyplinarnie zwolniona z pracy.

Wyjaśnianiem okoliczności sprawy zajmują się policja i prokuratura.

bdb

 

Tags