Po upadłości radomskiego PKS połączenia autobusowe uruchamia Skaryszew. Jest ich więcej niż dotychczas

10 października 2022

Życie nie zna próżni. Autobusy upadłego radomskiego PKS jeszcze do końca października kursują tak jak dotychczas, a Skaryszew sam uruchamia nowe połączenia na terenie gminy. Od dzisiaj, 10 października do Radomia jest ich 26, a było do tej pory 16.

 

 

Jak pisaliśmy, Sąd Rejonowy w Radomiu ze względu na niewypłacalność, przedsiębiorstwo miało 2 mln zł długu) ogłosił upadłość PKS. Syndyk masy upadłościowej Aneta Szumowska poinformowała nas, że przewoźnik będzie realizował kursy tylko do końca października. Trwają wprawdzie rozmowy zarówno z okolicznymi gminami, gdzie dojeżdżały autobusy PKS, jak i ewentualnymi kupcami, w sprawie dalszego wykonywania przewozów, ale pewności, czy uda się je utrzymać, nie ma.

Tymczasem burmistrz Skaryszewa poinformował w mediach społecznościowych, że od dzisiaj 10 października obowiązuje nowy rozkład jazdy komunikacji na terenie gminy. "Proponujemy państwu 26 połączeń z Radomiem w miejsce 16 dotychczas realizowanych przez PKS Radom, który kończy działalność z ostatnim dniem października. Obecnie kursy będą realizowane do dworca PKP w Radomiu, natomiast po uzyskaniu zgody Urzędu Miasta w Radomiu trasa zostanie wydłużona o przystanki na tzw. skwerku przy ul Traugutta i Galerii Słonecznej. Kursy z Odechowca do Radomia możliwe tak, jak do tej pory z przesiadką w Makowcu, podobnie Gębarzów. Jednocześnie informuję, że w najbliższym czasie przedstawię rozwiązanie komunikacyjne dla Chomentowa, gdzie do tej pory PKS Radom realizował 4 kursy" - napisał Dariusz Piątek.

bdb

 

Tags