• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pod Suchedniowem wykoleiły się dwa pociągi towarowe. Duże utrudnienia dla podróżnych na linii Radom – Kraków

23 października 2019

Ogromne utrudnienia na linii kolejowej Kielce – Radom. Około godz. 1 w nocy w miejscowości Berezów na szlaku Suchedniów – Łączna (województwo świętokrzyskie) wykoleiły się dwa wagony pociągów towarowych relacji: Rykoszyn – Koluszki oraz Świerże Górne – Bukowno jadący z przeciwnej strony.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

– Wagony otarły się o siebie. Nie ma zagrożenia dla środowiska. Teren jest zabezpieczony. Służby techniczne pracują na miejscu. Jest w przerwa w ruchu pociągów na trasie Kielce – Skarżysko Kamienna – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Do godz. 8  – zapewnia rzecznik – wykonano istotne dla przywrócenia ruchu prace. Z jednego toru odjechała już lokomotywa pociągu Świerże Górne – Bukowno oraz ściągnięte zostały stojące wagony. Pozostał jeden wagon, który już wrócił na tory. Na drugim torze także odjechała lokomotywa pociągu Rykoszyn – Koluszki. Ten waagon także wraca na swoje miejsce. – Prace skupiają się również na odciągnięciu wagonów blokujących przejazd kolejowo-drogowy – dodaje Siemieniec.

Kolejarze powołali specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który koordynuje ruch pociągów. – Pociągi dalekobieżne Intercity kierowane są zmienioną trasą przez Rykoszyn, Włoszczowę Północ ze zmianą czoła pociągów na stacji Żelisławice. Pasażerowie Intercity, podróżujący do stacji Skarżysko i Radom mogą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej i pociągów Przewozów Regionalnych – obowiązuje honorowanie biletów – wyjaśnia Mirosław Siemieniec.

Przewozy Regionalne dla pociągów na trasie Kielce – Skarżysko Kamienna wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na szlaku około 8 km Łączna – Suchedniów.

Jeszcze dziś planowane jest przywrócenie przejazdu po jednym torze.

bdb, kat

 

 

 

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz