Podniebne atrakcje na Air Show

12 lipca 2007
Samoloty bojowe, myśliwce, „balet” śmigłowców i pokazy zespołów akrobacyjnych – tak zapowiada się wrześniowe Air Show na radomskim lotnisku w Sadkowie. Podczas imprezy zobaczymy Miga 29

Organizatorzy tegorocznych pokazów Air Show zaprosili do udziału w imprezie przedstawicieli sił powietrznych 28 państw m.in Belgii, Czech, Danii, USA, Wielkiej Brytanii. - Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić kogo na pewno zobaczymy w Radomiu, ale jesteśmy przekonani, że program pokazów w powietrzu będzie bardzo ciekawy – zapewnia rzecznik prasowy Air Show kpt. Jakub Block.

Mottem tegorocznych Air Show jest „Samolot bojowy wczoraj, dziś i jutro”. - Przedstawimy najnowocześniejsze lotnicze konstrukcje wdrażane i eksploatowane w siłach powietrznych całego świata. Będzie można zobaczyć między innymi samolot myśliwski F-16 Block 52+ z Polski, Mig-29 SD ze Słowacji i F-18C z Finlandii. Szansa podziwiania i porównania najnowocześniejszych myśliwców i samolotów wielozdaniowych będzie jedną z największych atrakcji pokazów – podkreśla rzecznik.

Podczas pokazów będzie można oglądać również zespoły akrobacyjne,"balet" w wykonaniu śmigłowcowej grupy pilotażowej "Skorpion" na Mi-24. Piloci tej grupy wrócili z misji w Iraku, z pewnością i ten pokaz będzie ogromną gratką - dodaje kpt. Block.

Poza podziwianiem samolotów w górze, będzie także możliwość zrobienia zdjęcia, porozmawiania z pilotami i zapoznania się ze specyfiką ich pracy. Wszystko dzięki wystawie statycznej, na której zaprezentują się samoloty bojowe, transportowe, śmigłowce oraz samoloty szkolne i treningowe.

Przypominamy, impreza odbędzie się 1 i 2 września na radomskim lotniku na Sadkowie. Organizatorami są Dowództwo Sił Powietrznych, Targi Kielce, Agencja Mienia Wojskowego, Urząd Miejski w Radomiu oraz Aeroklub Polski.