Poeci do piór!

14 listopada 2007
To doskonała okazja dla wszystkich parających się piórem, przede wszystkim zaś poetów. Mogą zmierzyć się z innymi, bardziej i mniej zaawansowanymi twórcami. "Łaźnia" zaprasza do nadsyłania uwtorów na konkurs, któremu patronuje Zbigniew Herbert.

V Ogólnopolski Otwarty Konkurs Poezji im. Zbigniewa Herberta organizują: stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury im. Michała Elwiro Andriollego z siedzibą w Otwocku, stowarzyszenie Kultury Mazowsza z siedzibą w Celestynowie oraz radomski Klub Środowisk Twórczych „Łaźnia”. - Bardzo nas cieszy, że Radom został włączony do współorganizowania jednego z największych i najważniejszych w tej chwili konkursów w Polsce – podkreśla dyrektor "Łaźni" Paweł Kowalski.

Konkurs ma na celu zainteresowanie poezją jak największej liczby radomian. Jednak dej pory z Radomia mamy niewiele zgłoszeń – wyjaśnia Kowalski.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy autorzy bez względu na przynależność do związków twórczych. Jedynym warunkiem jest nadesłanie zestawu pięciu utworów poetyckich o dowolnej tematyce, w sześciu egzemplarzach maszynopisu lub czytelnego rękopisu. Prace mogą być wcześniej nagradzane lub publikowane. Prace powinny być opatrzone godłem. Należy dołączyć do nich kopertę z danymi autora i do 20 listopada nadesłać pod adresy organizatorów.

Dla laureatów konkursu przewidziano cenne nagrody, bo pomimo, że konkurs jest wspólny, to nagrody każde miasto przygotowuje oddzielnie. Kapituła radomskiego konkursu, w której skład wejdzie m.in: żona Zbigniewa Herberta oraz poeta Ernest Bryll, wręczy za pierwsze miejsce statuetkę złotego Radomira oraz 2000 zł. Za drugie miejsce przewidziano – srebrnego Radomira i 1500 zł, a za trzecie miejsce brązowego Radomira i 1000 zł.

Prace należy nadsyłać lub osobiście składać w siedzibie Klubu Środowisk Twórczych „Łaźnia” przy ul. Żeromskiego 56.