Policja nadal apeluje o ostrożność

2 listopada 2007
Bilans pierwszych dni wzmożonego ruchu na drogach i policyjnej akcji "Znicz 2007" nie jest najlepszy. Policjanci nadal apelują o ostrożność. Policja czuwa na drogach

Cztery osoby zabite, 34 ranne, 27 wypadków, zatrzymanych 57 nietrzeźwych kierowców - to wynik pierwszych dni policyjnej akcji "Znicz 2007" na całym Mazowszu. - W samym Radomiu i powiecie doszło do dwóch wypadków, 22 kolizji, nałożono 128 mandatów, w tym 34 na pieszych, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców - informuje Aleksandra Banaszczyk z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Na drogach Mazowsza policjanci prowadzą wzmożone kontrole prędkości jazdy, sprawdzają stan techniczny aut, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Wykorzystywane do kontroli są m.in. policyjne wideorejestratory zarówno w oznaczonych, jak i nieoznaczonych radiowozach.

- W sumie nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swych bliskich czuwa kilka tysięcy funkcjonariuszy - dodaje Banaszczyk. - Cały czas apelujemy do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu.