• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci zatrzymali fałszywą „wnuczkę”. 29-latka oszukała 89-letnią radomiankę

25 października 2021

Kobietę podejrzaną o współudział w oszustwach metodą „na wnuczka” i „na policjanta” zatrzymali na ekspresowej „siódemce” policjanci. Oszustka odebrała pieniądze m.in. od mieszkanki Radomia, które miały być przeznaczone na koszty związane z wypadkiem wnuczki seniorki.

 

 

29-latka trafiła do policyjnej celi. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. - Do 89-letniej mieszkanki Radomia zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Powiadomiła o wypadku, który spowodowała i że w związku z tym potrzebuje gotówki. Seniorka obcej kobiecie przekazała swoje oszczędności myśląc, że w ten sposób pomaga bliskiej osobie. Dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z komend: powiatowej w Busku-Zdroju, wojewódzkiej  w Kielcach i Radomiu oraz miejskiej w Radomiu jeszcze tego samego dnia 29-latka została zatrzymana na drodze S7 w okolicy Skarżyska Kamiennej. Następnie kobieta trafiła do policyjnej celi - relacjonuje Justyna Jaśkiewicz z radomskiej policji.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta kilkukrotnie odbierała pieniądze od oszukanych seniorów, m.in. na terenie województwa świętokrzyskiego. 29-latka została doprowadzona do prokuratury, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie kilku zarzutów oszustwa. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanej tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku i najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi w areszcie.

Za oszustwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

kat

Tags