Policyjna wizytówka

15 grudnia 2006

To ma być wizytówka radomskiej policji. Nowy komisariat na Borkach oddano do użytku z pełną, przedświąteczną pompą.

 III komisariat policji mieści się przy ul. Batalionów Chłopskich na Borkach. Obiekt, który na rzecz policji przekazało miasto, jest gruntownie wyremontowany. Docelowo będzie też najlepiej wyposażoną tego rodzaju placówką w Radomiu. Siedem komputerów dla komisariatu przekazał marszałek Mazowsza.Komisariat będzie dobrze wyposażony

- To nie jest przypadkowa lokalizacja - podkreśla komendant wojewódzki policji w Radomiu Arkadiusz Pawełczyk. - Chcemy być bliżej mieszkańców, a błędem było pozostawienie przed kilkoma laty w tak dużym mieście jak Radom, tylko dwóch komisariatów policji. - Przestępczość w tym roku spadła w Radomiu o 30 proc., lepsza jest też wykrywalność - dodaje szef radomskiej policji Andrzej Chaniecki. - Ale statystyka nie zawsze przekłada się na zwyczajne poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, a nam zależy, aby było ono coraz większe. 

aktualnosci1206/151206komisariat3.jpg  Otwarcie komisariatu połączono ze spotkaniem wigilijnym, na które przybyli m.in. wójtowie okolicznych gmin i przedstawiciele instytucji wymiaru sprawiedliwości.