Polonistyczne spotkania dworskie

27 listopada 2007
Kolejna sesja warsztatów dla nauczycieli z cyklu „Spotkania dworskie” rozpocznie się w najbliższy czwartek w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Pedagodzy dyskutować będą w sali kameralnej muzeum rzeźby współczesnej. Odbyło się już 27 spotkań  

Pierwszą część spotkania pt: "Literacki wieczór duchów, czyli grzechy i grzeszki twórców naszego regionu" opracowali doradcy metodyczni z  Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. - Będą prezentacje multimedialne dotyczące postaci Marii Komornickiej, Jana Kochanowskiego, Bolesława Leśmiana i Sotera Rozbickiego. Zaprezentują się także uczniowie i pedagodzy z PG nr 13 w Radomiu oraz z PG w Iłży – wyjaśnia Magdalena Grzyb z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. - Autorki spotkania będą chciały uwypuklić na przykładzie sylwetek różne ludzkie namiętności, ze skłonnościami do odmienności płciowej włącznie – dodaje Grzyb.

Część warsztatową w opracowaniu doradców metodycznych wzbogaci kontekst związany z prezentowaną właśnie w orońskim muzeum wystawą rzeźby Barbary Falender, jednej z czołowych przedstawicielek nurtu erotycznego we współczesnej rzeźbie polskiej. Uczestnicy warsztatów będą mogli ocenić, jak dzisiaj oddziałują dosadne rzeźby Falender. Twórczość artystki omówi kurator wystawy, dyrektor artystyczny CRP w Orońsku, Mariusz Knorowski.

Współpraca CRP w Orońsku z radomskim ODN oraz oddziałem stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów trwa już od sześciu lat. Dotychczas w dawnej siedzibie Józefa Brandta wspólnie zrealizowano 17 sesji warsztatowych. Z tej formy edukacji skorzystało już łącznie ponad 200 pedagogów.

Nauczyciele z Radomia chcący skorzystać z transportu mogą zgłaszać swój udział w RODN pod numerem tel: 048 362 06 81. Przejazd kosztuje 10 zł. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.

Fot: Jan Gaworski