Pomoc dla poszkodowanych radomian

8 sierpnia 2007
Ciągle nie wiadomo oficjalnie ile osób z Radomia i regionu i w jakim stopniu zostało poszkodowanych podczas wypadku autokaru we Francji. Prezydent oferuje rodzinom wsparcie i pomoc finansową. Tym autokarem jechali radomianie. Foto:TVN 24

W wydziale prasowym MSZ powiedziano nam, że informacje na temat osób, które zginęły i są ranne resort będzie przekazywał w pierwszej kolejności rodzinom oraz do właściwych urzędów wojewódzkich. W Mazowieckim UW pracownicy ciągle czekają na bardziej szczegółowe dane. - Dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć co się stało z podróżnymi z Radomia - usłyszeliśmy.

Jak poinformowała nas rzeczniczka magistratu Katarzyna Piechota, Urząd Miejski uzyskał od przewoźnika informacje, że w wypadku lekko poszkodowane zostały trzy osoby z Radomia. - Ich stan jest dobry. Po zbadaniu i opatrzeniu ran zostały zwolnione ze szpitala - mówi Piechota.

Jednocześnie Urząd Miejski zapewnia, że rodziny poszkodowanych osób mogą zwrócić się do urzędu o ewentualną pomoc materialną - w tym - w razie konieczności - transport z i do Francji. -  MOPS zarezerwował na ten cel fundusze, podobnie uczynił prezydent - wyjaśnia rzeczniczka. - Jeżeli będzie taka konieczność do dyspozycji będzie również psycholog.