• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ponad 2,3 mln zł na wyposażenie „marszałkowskich” szpitali w Radomiu

5 września 2016

Blisko 16 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego przeznaczonych zostanie na kolejne remonty i modernizacje, a także zakup specjalistycznego sprzętu w placówkach zdrowia i kultury podległych marszałkowi. Ponad 2,3 mln zł z tej puli trafi do subregionu radomskiego.

 

290415szpital01

 

Decyzje w tej sprawie podjęli dzisiaj radni sejmiku wojewódzkiego. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, to zasługa stabilnej sytuacji finansowej Mazowsza. – To duże pieniądze, które chcemy przeznaczyć na pomoc dla naszych szpitali i placówek kultury. Większość tych środków, bo aż 14,5 mln zł trafi do wysokospecjalistycznych szpitali. Będą one mogły zakupić niezbędny sprzęt medyczny od aparatury rentgenowskiej po echokardiografy czy bronchoskopy i gastroskopy. Dodatkowe pieniądze przeznaczymy także dla naszych placówek kultury na różnego rodzaju prace remontowe – podkreśla marszałek.

W regionie radomskim pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i remonty w dwóch  szpitalach oraz na projekt termomodernizacji budynku lipskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma wsparcie w wysokości blisko 2,3 mln zł. – Placówka zakupi aparaturę i sprzęt medyczny dla oddziałów pediatrii, otolaryngologicznego, kardiologii, neonatologii, anestezjologii i intensywnej terapii, wewnętrznego, bloku operacyjnego oraz poradni okulistycznej. Szpital planuje również rozszerzenie przestrzeni dyskowej dla serwerów baz danych. Z kolei Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Krychnowicach otrzyma dofinansowanie (67 tys. zł) do zakupu materiałów niezbędnych do wymiany pokrycia dachowego na Pawilonie nr 15, kuchni i pralni szpitala.

kat., bdb

 

 

Tags

Dodaj komentarz