Ponad 7 mln zł dla Fundacji Radomiaka na budowę sportowej akademii. Pieniądze „przywiózł” minister Bortniczuk

23 marca 2023

Ministerstwo Sportu dofinansuje budowę Centrum Sportowo-Szkoleniowego Radomiaka na Koniówce. Szef resortu Kamil Bortniczuk przywiózł do Radomia symboliczny czek na ponad 7 mln zł, które zostaną przeznaczone na drugi etap inwestycji. Pierwszy jest już gotowy.

 

Czek przywieźli Kamil Bortniczuk i Adam Bielan (fot. RKS Radomiak)

 

Minister Bortniczuk przekazał oficjalnie "czek" w obecności posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana prezesowi Radomiaka Sławomirowi Stempniewskiemu. - O tym, że Fundacja Radomiaka, która wspólnie z Radomiakiem realizuje Centrum Sportowo-Szkoleniowe, może dostać dofinansowanie do budowy bazy treningowej dla Akademii, minister Kamil Bortniczuk mówił już podczas swojej poprzedniej oficjalnej wizyty. Fundacja Radomiaka jeszcze w minionym roku złożyła wniosek o dotację na kolejny etap budowy, czyli boisko ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem i przykryte balonem. Projekt został pozytywnie oceniony - informuje Damian Markowski, rzecznik RKS Radomiak.

W pierwszym etapie budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego powstał budynek z czterema szatniami, pełnym węzłem sanitarnym, pokojami dla trenerów, fizjoterapeutów i magazynem na sprzęt. Dofinansowanie na tę część inwestycji w wysokości około 3 mln zł Fundacja Radomiaka dostała z puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Przypomnijmy: budowa Centrum Sportowo-Szkoleniowego Radomiaka na Koniówce jest możliwa m.in. dzięki temu, że Fundacja Radomiaka kupiła od miasta teren na Koniówce za 1 proc. jegow artości.

kat, bdb

 

Tags