Pościg na urlopie

8 sierpnia 2007
Na co dzień policyjni technicy kryminalistyki robią zdjęcia i zbierają ślady w miejscach, gdzie dochodzi do wypadków, czy też zabójstw. Ale i w czasie urlopu... potrafią zatrzymać złodziei. Tak było wczoraj.


Opowiada rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak: - Jeden z techników kryminalistyki KMP w Radomiu idąc po godz. 11 ul. 25 Czerwca zauważył biegnącego młodego mężczyznę, a za nim starszą kobietę krzyczącą „złodziej”. Funkcjonariusz zaczął gonić uciekającego, ten próbował skryć się w klatce jednego z bloków i tam został zatrzymany przez policjanta. Do pościgu za uciekinierem dołączył się też będący na służbie w tym rejonie policjant z pierwszego komisariatu.

Jak wyjaśnia Jeżak, 20-latek był całkowicie zaskoczony takim obrotem sprawy. Jak się okazało, młodzieniec skradł 64-letniej kobiecie sprzedającej owoce na targowisku przy ul. Struga reklamówkę, w której było ponad tysiąc złotych oraz dokumenty. Torba z pieniędzmi wróciła do właścicielki, a 20-latek wylądował w policyjnym areszcie.