Poseł Frysztak: W Sejmie żadne prace nad ustawą o wydzieleniu Warszawy z Mazowsza się nie toczą

5 października 2020

Po dość głośnej, zwłaszcza w mediach, burzy na temat ewentualnego podziału województwa mazowieckiego, nastąpiła cisza. Dzisiaj przerwał ją  poseł Platformy Obywatelskiej. – Żadne prace na ten temat w Sejmie się nie toczą – twierdzi Konrad Frysztak.

   

Parlamentarzysta nie bez przyczyny zorganizował konferencje prasową pod gmachem przy ul. Grzecznarowskiego, gdzie teraz mieszczą się biura posłów Prawa i Sprawiedliwości. - Według ostatnich zapewnień tutaj, w jednym z gabinetów, gabinecie Marka Suskiego miały toczyć się prace nad ustawą dotyczącą wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego. Pytałem o to w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, w Ministerstwie Finansów, na jakim etapie są uzgodnienia, prace nad tą ustawą, czy np. odpowiednie zapisy w ustawie budżetowej na rok 2021 się znajdą - na te pytania odpowiedzi nadal nie mam. Cieszę się natomiast niezmiernie z faktu, że poseł Anna Kwiecień potwierdziła moje informacje, zgodnie zresztą z pogłoskami, które krążą po sejmowych kuluarach, że tej ustawy nie ma i nie wejdzie ona pod obrady polskiego parlamentu do 2022 roku mówi Konrad Frysztak. I radzi politykom PiS: Powiedzcie, że po raz kolejny oszukiwaliście i tej ustawy nie ma.

Poseł zwrócił się w imieniu mieszkańców Radomia i regionu radomskiego zainteresowanych wydzieleniem Warszawy z województwa mazowieckiego, aby poseł Suski "stanął przed kamerami i powiedział prawdę na temat tej ustawy". - Żeby przestał oszukiwać mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej, żeby odkłamał to, co mówił - apeluje poseł PO. Przypomina, że postulat o wyodrębnieniu z Mazowsza stolicy został wraz z wieloma innymi złożony jeszcze w roku 2015 . - Podpisali się tam wszyscy ówcześni kandydaci, również dzisiejsi posłowie, w tym nowy wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński - zaznacza Frysztak.

Parlamentarzysta Platformy zapowiedział, że jego partia rozpoczyna akcję "odkłamywania rzeczywistości kreowanej przez PiS".  - Będziemy pokazywać te wszystkie zakłamania, które politycy PiS rzucają w przestrzeń medialną w naszym mieście i naszym okręgu - wyjaśnia poseł Frysztak.

bdb

Tags