Posłanka tworzy struktury

16 maja 2007
Lucyna Wiśniewska będzie pełnomocnikiem Prawicy Rzeczypospolitej do tworzenia struktur partii w regionie radomskim. Poinformował o tym goszczący w Radomiu lider ugrupowania Marek Jurek. Lucyna Wiśniewska i Marek Jurek


Posłanka Lucyna Wiśniewska odeszła z Prawa i Sprawiedliwości razem z Jurkiem. Nie chciała na razie mówić ilu sympatyków może mieć ugrupowanie w Radomiu i regionie. - Dostajemy bardzo wiele telefonów od zainteresowanych osób - przekonuje. - Często są to ludzie, którzy nie identyfikowali się dotychczas z żadną partią. A nam zależy, aby skupić osoby naprawdę ideowe, nie koniunkturalistów. Przecież właśnie z powodów ideowych rozstaliśmy się z PiS.

Lucyna Wiśniewska nie chciała także na razie podawać żadnych nazwisk. - Jesteśmy w trakcie tworzenia struktur, będziemy teraz powoływać pełnomocników powiatowych w okręgu - dodała posłanka.

Marszałek Sejmu poinformował dziennikarzy o pierwszych działaniach nowej partii na polu legislacyjnym. - Złożyliśmy już - a więc na długo przed tworzeniem przyszłorocznego budżetu - propozycje wydłużenia urlopu macierzyńskiego; na pierwsze dziecko do pół roku i na drugie - do 9 miesięcy - mówił Marek Jurek. - W najbliższym czasie wystąpimy również z propozycją ustaw obniżających podatki dla rodzin. Uważamy, że projekty pani minister Kluzik-Rostkowskiej nie świadczą o prorodzinnej polityce rządu.