• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Powstanie nowy dom dla osób bezdomnych

16 lutego 2016

Miasto chce przy udziale radomskiej Caritas wybudować ośrodek dla bezdomnych. Miałby powstać przy ul. Zagłoby 3, w sąsiedztwie istniejącego już Domu dla Bezdomnych.

 

160216zagloba

 

– Wspólnie z dyrektorem Caritas pracujemy nad tym, aby na tym terenie powstał drugi budynek. Ma mieć dwie kondygnacje. Na parterze znajdowałaby się ogrzewalnia, a także łaźnia i pralnia oraz miejsce, gdzie osoby bezdomne mogą odpocząć. Na pierwszym piętrze natomiast będą miejsca dla bezdomnych i samotnych kobiet oraz ich dzieci, które dziś przebywają w placówce prowadzonej przez Caritas – wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Po przeniesieniu kobiet do nowego budynku, ich miejsce w Domu dla Bezdomnych przy ul. Zagłoby 3 zajmą mężczyźni. Przygotowywany jest właśnie program użytkowy inwestycji, która warta będzie kilkaset tysięcy złotych. – Dlatego myślimy o 50-procentowym dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Jednocześnie szukamy również innych możliwości dofinansowania – dodaje wiceprezydent Zawodnik.

– Z całą pewnością wolelibyśmy, aby problem bezdomności nie istniał. Jednak nie możemy zamykać oczu na fakt, że w Radomiu są niestety ludzie, którzy nie mają własnego domu – podkreśla prezydent Radosław Witkowski. Jego zdaniem nowa placówka pomoże bezdomnym w normalnym funkcjonowaniu. Warunkiem skorzystania z ośrodka będzie – tak jak i do tej pory – trzeźwość.

kat, bdb

Fot. UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz