„Poza kadrem” – nowy cykl filmowy Resursy. Poza projekcją będą dyskusje

21 października 2021

Resursa zaprasza na inaugurację nowego cyklu filmowego „Poza Kadrem”. Dzisiaj, 21 października o godz. 18 odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli radomskich kin oraz projekcja filmu „Ave, Cezar!” w reżyserii braci Coen.

Resursa zaprasza na nowy cykl filmowy

 

W dyskusji wezmą udział przedstawiciele radomskiego środowiska kinowego, którzy wymienią się doświadczeniami i porozmawiają m.in. o sytuacji multipleksów w dobie pandemii oraz o cieszących się coraz większą popularnością platformach VOD.  Gośćmi Resursy będą: Agnieszka Chylak (Multikino Radom) oraz Leszek Sikora (MCSW Elektrownia). Dyskusję poprowadzi Wojciech Sałek (Radio Plus Radom).

„Poza Kadrem" to nowa filmowa propozycja Resursy dedykowana wielbicielom kina w każdym wieku. Podczas projekcji, które zaplanowano w każdy trzeci czwartek miesiąca, prezentowane będą starannie wyselekcjonowane produkcje, przedstawiające wysoką wartość artystyczną. "Chcemy nie tylko pokazywać filmy, ale także o nich opowiadać i dyskutować. Pragniemy wspólnie z widzami odkrywać przeróżne aspekty niezwykle barwnego świata kinematografii. Dlatego przed każdym seansem odbywać się będą spotkania z zaproszonymi gośćmi: twórcami, wykładowcami, dziennikarzami, blogerami oraz tymi, którzy zawodowo związali się z branżą filmową" - zapowiadają organizatorzy.

Film „Ave, Cezar!" to komediodramat z 2016 roku w gwiazdorskiej obsadzie. Zabiera widza w lata 50. XX wieku. Producent filmowy Eddie Mannix staje przed wyzwaniem rozwiązania zagadki zaginięcia głównej gwiazdy swojego najnowszego filmu. Twórcom takich przebojów, jak „Fargo" czy „To nie jest kraj dla starych ludzi", udało się zebrać na planie „Ave, Cezar!" nie lada obsadę. W filmie zobaczymy m.in. Scarlett Johansson, Tildę Swinton, Josha Brolina, George'a Clooneya czy Ralpha Fiennesa. Pomimo tego, że film jest satyrą na Hollywood, doskonale pokazuje, dlaczego tak bardzo kochamy amerykańskie kino. 

Bilety na spotkania filmowe „Poza Kadrem" kosztują 10 zł. Wejściówki są dostępne w kasie Resursy Obywatelskiej oraz online, na platformie biletyna.pl.

Tags