• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Poza pieniędzmi na halę sportową potrzebne są m.in. na boiska treningowe

11 września 2019

Cztery pełnowymiarowe piłkarskie boiska, które miałby służyć jako treningowe chce zbudować miasto. Miałyby powstać na Michałowie przy ulicy Łokietka. To inwestycje, na które MOSiR przeznaczyłby pieniądze uzyskane z podwyższenia wartości obligacji, o czym na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji zdecydują radni.

 

 

– Budowa zaplecza treningowego dla stadionu przy ulicy Struga jest niezbędna, ponieważ takie są wymogi PZPN. Chcemy, aby te obiekty służyły także rozwojowi młodych sportowych talentów. Trzeba pamiętać, że w naszym mieście piłkę nożną uprawia kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Oczywiście z nowych boisk będą też mogły korzystać osoby grające w piłkę wyłącznie rekreacyjnie – wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski.

Koncepcja zakłada budowę na Michałowie trzech pełnowymiarowych boisk trawiastych o wymiarach 105 x 68 m i jednego zadaszonego, ogrzewanego boiska ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 111 x 69 m. Wszystkie cztery boiska będą oświetlone. Ma też powstać całe zaplecze, w tym osiem szatni oraz pomieszczenia techniczne.

Przypomnimy: MOSiR rozstrzygnął przetarg na dokończenie budowy hali widowiskowo-sportowej i stadionu Radomiaka przy ul. Struga, ale firma która go wygrała zażądała więcej – 67 mln 527 tys. zł – niż ma do dyspozycji inwestor. Brakuje 46 mln 600 tys zł. Dlatego władze miasta zdecydowały, że brakującą kwotę zdobędą dokapitalizując miejską spółkę. Z tych samych pieniędzy – poza boiskami treningowymi – ma być sfinansowanie dodatkowego oświetlenie na stadionie przy ul. Narutowicza oraz przebudowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Rapackiego. Te plany powodują, że należy dokonać zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Radomia na lata 2019-40, na co muszą się jeszcze zgodzić radni. Sesja nadzwyczajna w tej sprawie odbędzie się dzisiaj o godz.17.

bdb, kat

Fot., wizualizacja UM Radom/Anna Wróblewska

Tags

Dodaj komentarz