Pożyczka weekendowa w Radomiu? Czy to możliwe?

23 maja 2021

Gdy pojawia się konieczność nagłego pożyczenia pieniędzy, z reguły nie ma co udawać się do banku – przeważnie lepiej od razu skierować kroki do firmy pożyczkowej z sektora pozabankowego, która gwarantuje błyskawiczną decyzję i w razie akceptacji wniosku natychmiastową wypłatę środków. Czy jednak taka możliwość jest dostępna również w weekend dla mieszkańców Radomia? Odpowiedzi udzielamy w poniższym artykule.

 

 

Pożyczka w banku tylko w tygodniu

Przyjęło się, że instytucje finansowe pracują od poniedziałku do piątku – taki tryb stacjonarnej obsługi klientów przyjęły np. banki. Jednak potrzeba pożyczenia pieniędzy może przecież pojawić się również w dni wolne od pracy – soboty, niedziele czy święta. Konieczność szybkiego wykupienia leków, opłacenia biletu na nagły wyjazd czy sfinansowania innych niecierpiących zwłoki wydatków to tylko przykładowe sytuacje, które mogą wymuszać poszukiwanie dodatkowych środków finansowych w dzień wolny od pracy. Jak sobie radzić w takim przypadku? Jakie rozwiązania są dostępne dla mieszkańców Radomia?

Pewne jest to, że w soboty, niedziele i święta drzwi wszystkich banków prowadzących swoje placówki w Radomiu są zamknięte. W takim razie może spróbować przez Internet, np. znajdując ofertę w serwisie sowafinansowa.pl? Cóż, nawet po wypełnieniu i wysłaniu wniosku online niezbędna będzie weryfikacja Twojej tożsamości i zdolności kredytowej, którą musi przeprowadzić pracownik, zatrudniony przecież od poniedziałku do piątku. Jest jednak jeden wyjątek – zaciągnięcie kredytu gotówkowego w banku, w którym posiadasz aktywne konto osobiste. Często istnieje możliwość automatycznego uzyskania dostępu dodatkowych środków w swoim banku, jednak trzeba pamiętać, że przeważnie są to relatywnie drogie oferty objęte wysokimi opłatami.

Pożyczki pozabankowe szansą na dodatkowe środki w weekend

W takim razie gdzie szukać pomocy, jeśli nie w banku? Z odpowiedzią przychodzą firmy pożyczkowe, spośród których część działa również w weekendy. Co ważne, większość obsługuje klientów w soboty, niedziele i święta wolne od pracy tylko w określonych godzinach, np. od 10 do 18 czy od 8 do 16. Tylko niewielka garstka firm z sektora pozabankowego działa w trybie całodobowym, umożliwiając pożyczenie pieniędzy nawet późną nocą, bo i takie przypadki przecież się zdarzają.

Gdzie szukać ofert pożyczek weekendowych? Być może któraś z firm z sektora pozabankowego z Radomia prowadzi taką działalność, jednak w praktyce obsługa odbywa się w całości przez Internet. Więcej informacji o procedurach i warunkach tego rodzaju produktów można przeczytać pod adresem https://sowafinansowa.pl/artykuly/chwilowki-w-weekend-kto-ich-udziela/.

Faktem jest, że weekendowe pożyczki mogą być prawdziwym wybawieniem dla osób, które w dzień wolny od pracy są zmuszone do sfinansowania nagłego wydatku i nie dysponują niezbędną w tym celu kwotą. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu oferty są przeważnie droższe od standardowych. Wynika to oczywiście z weekendowego trybu działalności, który wiąże się z dodatkowymi kosztami dla firmy – są one rekompensowane poprzez podwyższone opłaty dla klientów.

Kolejną kwestią, o której nie można zapominać, są procedury związane z przyznaniem pożyczki w weekend. Choć odbywają się one bardzo szybko, to czasami niezbędne jest sporządzenie zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów. Nie jest to jednak trudne, bo można je przygotować własnoręcznie. Ponadto trzeba pamiętać, że wniosek o udzielenie pożyczki zostanie rozpatrzony negatywnie w przypadku złej historii kredytowej, której przebieg sprawdza każda firma.

Tags