Pożytki z miejskiego monitoringu. Ponad 3 tys. zgłoszonych interwencji

12 stycznia 2023

72 kamery pracujące w systemie miejskiego monitoringu pozwoliły na zgłoszenie w ubiegłym roku przez ich obsługę ponad 3 tysięcy interwencji. Najwięcej było ich na placach: Konstytucji i Jagiellońskim, przy dworcu PKP oraz w okolicach muszli koncertowej w parku Kościuszki.

 

 

Dokładna liczba interwencji to 3 tys.158; 167 z nich skierowano do Komendy Miejskiej Policji, natomiast 2 tys.991 - do Straży Miejskiej. Dzięki monitoringowi na gorącym uczynku zatrzymano sprawców 9 przestępstw, w tym kradzieży, niszczenia mienia, posiadania narkotyków, czy prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Odnotowano także 2 tys.360 wykroczeń, w tym 745 drogowych, 322 porządkowe, 75 przypadków zakłócania porządku publicznego oraz 1 tys.218 przypadków spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Dla potrzeb dowodowych policji i Straży Miejskiej zabezpieczono i przekazano materiał zdjęciowy z 293 zdarzeń. Ponadto prawie 800 razy monitoring umożliwił podjęcie szybkiej interwencji w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia.

Najwięcej zdarzeń odnotowano na placu Konstytucji, chociaż tu w ciągu ostatniego roku ich liczba zmniejszyła się o ponad jedną trzecią. Niemal dwukrotnie wzrosła natomiast liczba interwencji podejmowanych na placu Jagiellońskim.  Sporo zdarzeń ujawniono także przy dworcu PKP, w okolicach muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki oraz przy ulicy Grodzkiej.

W systemie miejskiego monitoringu w Radomiu pracują 72 kamery. Monitoring jest obsługiwany przez przeszkolonych pracowników wydziału bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego i ochrony Urzędu Miejskiego w Radomiu. Pracownicy posiadają bezpośrednią łączność z policją i Strażą Miejską.

kat, bdb

Tags