• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Prace Wodociągów Miejskich. Zamykają fragment Kosowskiej

27 lipca 2020

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami wodociągowymi od wtorku, 28 lipca zostanie tymczasowo zamknięty dla ruchu fragment ulicy Kosowskiej na Borkach. Autobusy linii 13 będą kursowały objazdem.

 

Objazd-Kosowska-13

 

Inwestycja Wodociągów Miejskich będzie prowadzona na odcinku ulicy Kosowskiej pomiędzy ulicami Stasieckiego a Zalewową. Będzie on w tym czasie zamknięty dla ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów budowy i – w miarę możliwości – dojazdu do budynków przy tym fragmencie jezdni). Oznakowany objazd będzie poprowadzony w obu kierunkach ulicami Maratońską, Limanowskiego i Suchą. Ruch lokalny może natomiast odbywać się też ulicami Stasieckiego, Sikorskiego, Kamienną i Zalewową – z tym, że okresowe utrudnienia w trakcie prac mogą wystąpić również na skrzyżowaniach ulicy Kosowskiej z ulicami Stasieckiego i Zalewową.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy linii 13 zostaną do odwołania wycofane z odcinka trasy przebiegającego przez ulice Maratońską, Dębową i Kosowską. Objazd w obu kierunkach będzie przebiegał ulicami 1905 Roku, Limanowskiego, Suchą i Wośnicką (czyli dawną trasą tej linii na Borkach). Czasowo zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków Dębowa/ Maratońska 02 (w kierunku Suchej), Kosowska/ Stasieckiego 03 i 04 (w obu kierunkach) oraz Kosowska/ Sucha 01 i 02 (w obu kierunkach). Przystanki Maratońska / Limanowskiego 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Maratońska / Dębowa 03 (w kierunku Limanowskiego) nie będą obowiązywały dla linii 13. Na trasie objazdu autobusy linii 13 będą zatrzymywały się na przystankach Limanowskiego/ Maratońska 10 i 11 (w obu kierunkach), Limanowskiego / Sucha 13 (w kierunku 1905 Roku) oraz Sucha/ Limanowskiego 02 (w kierunku Wośnickiej).

Ze względu na objazd zostanie jednocześnie skorygowany rozkład jazdy autobusów linii 13.

Inwestorem prac wodociągowych na Borkach jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Tags

Dodaj komentarz