• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Premier Morawiecki w Radomiu. Druhowie z OSP dostali pieniądze z programu 5000+

9 października 2019

Po 5 tys. zł z budżetu państwa na zakupy sprzętu, ubrań, ale także na wyposażenie sportowe czy nabycie instrumentów muzycznych dostały Ochotnicze Straże Pożarne z regionu radomskiego. Dzisiaj promesy na dotacje druhom z 374 jednostek wręczył w Radomiu premier Mateusz Morawiecki.

 

aguz_psp10092019_04

 

Spotkanie ze strażakami-ochotnikami na ostatniej prostej kampanii wyborczej odbyło się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Możliwość przekazania rządowych dotacji daje nowelizacja ustawy o ochronie przeciwpożarowej, która weszła w życie w sierpniu tego roku. Program, z którego pieniądze dostali strażacy nazwano 5000+, bo każda z jednostek dostała 5 tys. zł.

– Ochotnicze Straże Pożarne pełnią niezwykle ważną funkcję społeczną, ale też jednocześnie patriotyczną. Niesiecie pomoc ludziom w ich niedolach, nieszczęściach. Ale krzewicie też polską kulturę – podkreślał Mateusz Morawiecki. Wyjaśniał, że strażacy mogą przeznaczyć pieniądze na rozmaite cele: sprzęt muzyczny, sportowy. Ale możecie też kupić akcesoria związane z waszą ochotniczą pracą – wyjaśniał premier.

Premier dziękował też druhom za ich służbę. Obiecał też, że dotacje zostały wprowadzane na stałe. – Musimy mieć w OSP dobrze przeszkolonych i wyposażonych druhów – mówił premier.

k.woj.

Fot. KPRM/Adam Guz

Tags

Dodaj komentarz