• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Prezes RSM odwołany

17 września 2007
Waldemar Pierzchała nie jest już prezesem Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Rada nadzorcza odwołała go na ostatnim posiedzeniu, w nocy z czwartku na piątek. Waldemar Pierzchała


Czwartkowe posiedzenie rady było poświęcone głównie informacji na temat nowej Ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej z czerwca br. Punktu o odwołanie prezesa nie było początkowo w porządku obrad, wniosek został zgłoszony już podczas posiedzenia przez dwóch członków rady z Gołębiowa I. - Chodzi o pana Trafisza i pana Pietrzaka, którzy ciągle pozywają spółdzielnię do sądu w różnych sprawach -  twierdzi były już prezes Waldemar Pierzchała. Jak dodaje, nie dostał uzasadnienia na piśmie. - Zarzucono mi że w RSM wzrosło zadłużenie czynszowe lokatorów. To akurat prawda, z tym że jednocześnie nastąpił wzrost sciągalności - przekonuje Pierzchała. - Za złe rada uznała także przeznaczanie części pieniędzy z funduszu remontowego na spłatę bieżących zobowiązań spółdzielni. Tymczasem nie zgadzała się ona na podniesienie czynszu, a dawała ciche przyzwolenie na takie zabiegi.RSM nie ma prezesa

Waldemar Pierzchała czuje się rozgoryczony: - Jako prezes spłaciłem ponad 17 mln zł kredytów RSM, uregulowałem stan prawny wielu nieruchomości, rocznie z tytułu wypowiedzenia umów różnym kontrahentom oszczędzaliśmy dodatkowo 180 tys. zł. Rozpocząłem także proces podziału spółdzielni  - wylicza. Uważa, że odwołano go, ponieważ miał często swoje zdanie, zupełnie inne niż np. przewodniczący rady.

Waldemar Pierzchała kierował RSM od stycznia 2004 r.  Jednym z jego poprzedników w latach 1996-98 był wnioskujący o jego odwołanie Robert Trafisz.

Z przewodniczącym Rady Nadzorczej RSM Wacławem Dolegą nie udało nam się skontaktować. Na dzisiejszy wieczór zaplanowano kolejne posiedzenie rady. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *