• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Prezydent Witkowski: Radomianie nie zapłacą więcej za ciepło

14 września 2018

– Radomianie za ciepło nie zapłacą więcej – zapewnia prezydent Radosław Witkowski. Informuje, że jako właściciel spółki zobowiązał jej zarząd, by nowa taryfa opłat za dostawę ciepła nie weszła w życie.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego prezydent powiedział, że „pojawiły się informacje, że Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę na dostawę ciepła dla mieszkańców Radomia”. – Ta nowa taryfa zakłada podwyżki. Nie zgadzam się z tą decyzją, nie zgadzam się z tymi podwyżkami i zażądałem od zarządu RADPEC-u podjęcia wszelkich działań, które zmierzają do tego, aby ta nowa taryfa nie weszła w życie. Radomianie za ciepło nie zapłacą więcej, bo w tej chwili i tak ponoszą wysokie opłaty związane choćby z podwyżkami cen energii elektrycznej. Stoję na stanowisku, że zarząd RADPEC-u musi podjąć takie działania, które uniemożliwią wprowadzenie tej nowej taryfy – oświadczył prezydent. Jak dodał, chodzi o „działania zgodne z prawem energetycznym i prawem spółek handlowych”. Nie chciał mówić od kiedy podwyżka miałaby obowiązywać i jak byłaby wysoka.

Radosław Witkowski podkreśla, że RADPEC nie miał obowiązku informować prezydenta o planowanych podwyżkach ciepła, bo jest samodzielną spółką. – Ale w rzeczy samej zarząd nie informował właściciela, czyli miasta – przyznał prezydent.

bdb

Tags

Dodaj komentarz