• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Producent „Klechy”: film jest w końcowej fazie prac. Daty premiery nadal nie ma

19 lutego 2020

„Klecha” znajduje się w końcowej fazie prac postprodukcyjnych. Dystrybutorem filmu ma być Monolith Films – odpowiada producent obrazu Andrzej Stachecki na informacje, że prezydent Radomia chce pójść do sądu, by dochodzić praw miasta w związku z dofinansowaniem filmu.

 

ks. Kotlarza gra Mirosław Baka

ks. Kotlarza gra Mirosław Baka

 

Przypomnijmy: Radosław Witkowski zaniepokojony tym, że nie doszło na jesieni 2019 roku (ani potem) do premiery fabuły w reżyserii Jacka Gwizdały opowiadającej o ks. Romanie Kotlarzu i proteście robotników radomskich w czerwcu 1976 roku, zapowiedział, że skieruje sprawę do sądu. Uzasadniał to m.in. tym, że gmina przeznaczyła na powstanie filmu 900 tys. zł.

Teraz głos w sprawie zabrał Andrzej Stachecki, producent filmu. W oświadczeniu, jakie przesłał do redakcji mediów uspakaja: (…) chcę zakomunikować, że film „Klecha” znajduje się w końcowej fazie prac postprodukcyjnych. O prowadzonych pracach oraz przejściowych trudnościach, jakie miały miejsce, zgodnie z umowami, informowani są okresowo koproducenci. Dotyczy to m.in. Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, do której zgodnie z zawartą umową koprodukcyjną co miesiąc przesyłam raporty produkcyjne,  a także przed kilkoma miesiącami skierowałem pisma wskazujące, iż nie doszło do złamania umowy z Miastem Radomiem. Wystąpiłem także ze stosownym wnioskiem o aneksowanie terminu wiążącej nas umowy.

Realizatorzy filmu pracują nad ostatecznym zgraniem dźwięku do filmu i wykonaniem korekty kolorystycznej obrazu  filmu. Opóźnienie w tych pracach było wynikiem rozwiązania umowy koprodukcyjnej Telewizją Polską S.A. w połowie 2019 roku, potrzebą wprowadzenia korekt oraz koniecznością zapewnienia uaktualnionego finansowania filmu.

Przedstawiciele koproducentów filmu, którzy widzieli materiał roboczy po zakończeniu zdjęć do filmu i wyrażali swoje uwagi, zostaną zaproszeni do udziału w kolaudacji filmu.

Do prac nad filmem pozyskany został  dystrybutor Monolith Films, wspólnie z którym przygotowany jest  plan promocji i dystrybucji filmu. W porozumieniu z dystrybutorem ustalona zostanie ostateczna data tegorocznej premiery, tak aby film skutecznie dotarł do jak najszerszej widowni”.

kat, bdb

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz