• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Projekt multimodalny. Na Prędocinku i w północnej części Radomia będą nowe ścieżki rowerowe

16 maja 2019

Pierwsze przetargi na budowę dróg rowerowych, które mają powstać w ramach projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. To tylko jednak część większego projektu – jutro w MPK nastąpi podpisanie umowy na zakup 10 elektrycznych autobusów.

 

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Ścieżka biegnąca wzdłuż ul. Jacka Kuronia, od Wiejskiej do ul. Brata Alberta ma mieć 990 m i szerokość od 2 do 3,5 m. Oprócz ścieżki z betonu asfaltowego powstanie też chodnik z kostki betonowej. Podobnie będzie na ul. Przytyckiej, na 130-metrowym odcinku od ul. Traktorzystów do Uniwersyteckiej. Z kolei droga dla rowerów, która powstanie przy ul. Wapiennej od Wolanowskiej do granicy miasta będzie miała 980 m. W zakres każdej inwestycji wchodzi także montaż oświetlenia.

– To kolejny etap budowy spójnej sieci dróg rowerowych w mieście. To bardzo istotny element Strefy Wygodnego Ruchu, którą konsekwentnie budujemy. Chcemy stworzyć takie rozwiązania, które będą bilansować potrzeby kierowców, rowerzystów, pieszych oraz pasażerów komunikacji miejskiej – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W najbliższych dniach w ramach projektu multimodalnego MZDiK ogłosi przetargi na budowę drogi dla rowerów wzdłuż ul. Żółkiewskiego, od ul. Mieszka I do ronda Narodowych Sił Zbrojnych. Po północnej stronie powstanie ścieżka rowerowa o długości 820 m i szerokości 2. Powstanie też chodnik z kostki betonowej. Drogi dla rowerów będą też budowane wzdłuż ulic Jana Pawła II, Wyścigowej i Brata Alberta.

Projekt multimodalny to jednak nie tylko drogi dla rowerów. Jutro w MPK nastąpi podpisanie umowy na zakup 10 elektrycznych autobusów. – Kupimy także nowe wiaty przystankowe, biletomaty i tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W planach mamy również przebudowę parkingu wielopoziomowego u zbiegu ulic Malczewskiego i Kelles-Krauza – wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz