• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Prokuratorzy łamią prawo?

22 lutego 2007

Bractwo Rowerowe kontra prokuratura? Stowarzyszenie domaga się od Prokuratury Okręgowej, by ta zrobiła porządek z parkowaniem samochodów przed jej siedzibą.

Parkują jak chcą „Z głębokim zaniepokojeniem przyjmujemy doniesienia, iż przed siedzibą Prokuratury Okręgowej przy ulicy Malczewskiego codziennie dochodzi do łamania prawa. Zgodnie z artykułem 47 Prawa o ruchu drogowym postój samochodu osobowego na chodniku dopuszcza się tylko przy krawędzi jezdni. Znak zakazu zatrzymywania się i postoju z zastrzeżeniem "nie dotyczy chodnika" nie znosi tego przepisu" – piszą członkowie Bractwa w piśmie do Prokuratury Okręgowej. Dodają też, że pod jej siedzibą samochody parkowane są po przeciwnej stronie chodnika – przy ścianie budynku, a więc dochodzi dodatkowo do: „naruszania przepisu zawartego w artykule 26 Prawa o ruchu drogowym, który zabrania jazdy wzdłuż po chodniku”.

Autorzy pisma z Sebastianem Pawłowskim, który je firmuje, podkreślają też, że wykroczenia te popełniane są na oczach pracowników organu powołanego do dbania o praworządność, „a być może również przez nich samych”.

- Pracownicy prokuratury i policji mają pozwolenie na parkowanie na chodniku – odpowiada rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. – Wynika to z tego, że na posesji cały czas trwa remont i nie ma możliwości zostawiania samochodu na podwórku, jak to było wcześniej. Rzeczniczka dodaje, że Prokuratura uzyskała taką zgodę w listopadzie 2006r. od Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. – Zresztą przy znaku o zakazie zatrzymywania i postoju na chodniku znajduje się tabliczka, że nie dotyczy on prokuratury i policji. Oczywiście, nie wykluczamy, że w tym miejscu zostawiają auta osoby nieuprawnione.

Jak informuje M. Chrabąszcz remont posesji przy ul. Malczewskiego ma trwać do końca tego roku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *