Prymusi wśród najlepszych

15 listopada 2007
Patrycja Bartula – studentka II roku stosunków międzynarodowych Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu znalazła się w gronie ośmiu najlepszych studentów Mazowsza. Dziś z rąk prezydenta Radomia odebrała nagrodę za udział w konkursie Primus Inter Pares. Patrycja jest najlepszą studentką

W auli Politechniki Radomskiej odbyła się dziś gala finałowa regionalnego konkursu Primus Inter Pares, którego organizatorem jest Zrzeszenie Studentów Polskich. Dziewięciu najlepszych studentów, po trzech z radomskich uczelni: Politechniki Radomskiej, Wyższej Szkoły Handlowej oraz Wyższej Szkoły Biznesu im. bp. Jana Chrapka odebrało z rąk rektorów dyplomy i nagrody.  

Patrycji Bartule, która znalazła się w grupie dziewięciu najlepszych studentów województwa mazowieckiego czek na 1000 zł wręczył prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. - To bardzo szczęśliwa chwila. Bardzo się cieszę, ze mam zaszczyt wręczyć nagrodę najlepszej studentce. Jestem dumny i szczęśliwy. Mam nadzieję, że nadal będziecie szli do przodu, że będziecie naszą dumą, a my ze swojej strony obiecujemy, że będziemy w was inwestować – podkreślał prezydent.

Patrycja Bartula może pochwalić się nie tylko wybitnymi wynikami w nauce. Jest stypendystką programu Sokrates  – Erasmus, studiowała w Istambule. Aktywnie uczestniczy w w ogólnopolskich konferencjach naukowych, prowadzi indywidualne badania naukowe w kraju i za granicą. Działa charytatywie. Mimo licznych sukcesów pozostaje skromną osobą. - Ale to wszystko wynik ciężkiej i systematycznej pracy, wielu nieprzespanych nocy - podkreśla.

Konkurs Primus Inter Pares powstał na początku lat 60. Wtedy to zrodziła się potrzeba nagradzania najzdolniejszych studentów. Teraz, aby zostać laureatem tego konkursu trzeba mieć nie tylko bardzo dobre wyniki w nauce. Student musi wykazać się także działalnością społeczną i na rzecz lokalnego środowiska. Obecnie jest to jedno z najpoważniejszych przedsięwzięć akademickich w kraju, które odbywa się pod patronatem Prezydenta RP.