• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przebudowa pediatrii. Będą lepsze warunki do leczenia dzieci

14 lutego 2020

Będzie większa izba przyjęć, nowa sala obserwacyjna i lepsze warunki do diagnozowania i leczenia. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym trwa przebudowa oddziału dziecięcego. Prace będą kosztować 300 tys. zł.

 

 

Do tej pory powstało nowe wejście do pawilonu prowadzące do oddziału dializ oraz do dermatologii, a część korytarza została zaadaptowana pod potrzeby oddziału dziecięcego. Ustawienie nowych ścian pozwoliło na wydzielenie pomieszczeń pod poczekalnię, gabinet USG, pokój badań i salę obserwacyjną. – Dzięki przebudowie na pediatrii zostanie powiększona dotychczasowa izba przyjęć, powstanie sala obserwacyjna, na której w dużo lepszych warunkach będzie można zajmować się pacjentami nie wymagającymi dłuższego pobytu – wylicza wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Prace zakończą się w marcu. Ich koszt wyniesie około 300 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta oraz ze zbiórki przeprowadzonej podczas balu charytatywnego zorganizowanego przez Fundację „Lepsza Jakość Życia”.

Na pediatrii leczeni są pacjenci w wieku od 0 do 18 lat. Oddział jest podzielony na dwa odcinki – dzieci młodszych i starszych, na których łącznie jest 28 łóżek. W 2019 roku na oddziale było hospitalizowanych prawie 2 tys. małych pacjentów.

Źródło: UM Radom, fot. Anna Wróblewska,/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz