• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przebudowa skrzyżowania. Od dzisiaj Wernera zamknięta przez trzy dni

21 maja 2018

Przypominamy, że w związku z robotami drogowymi, od dzisiaj, 21 maja, od około godz. 9 do środy, 23 maja, do około godz. 18 zostanie zamknięta ulica Wernera. Objazdami pojadą linie 6, 12, 16, 23 i 26.

 

Objazd-Mirec-Wern-02

 

Roboty drogowe będą prowadzone w ramach trwającej przebudowy skrzyżowania ulic: Szarych Szeregów, Wernera i Mireckiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, całe skrzyżowanie nie będzie zamykane dla ruchu kołowego, lecz konieczne będą tymczasowe wyłączenia poszczególnych fragmentów jezdni w celu sfrezowania starego asfaltu, wyregulowania studzienek kanalizacyjnych, ułożenia nowej nawierzchni bitumicznej oraz montażu pętli indukcyjnych sygnalizacji.

W tym czasie obie jezdnie ulicy Wernera będą zamknięte dla ruchu na odcinku od wjazdu na teren Radomskich Hal Mięsnych do skrzyżowania z Szarych Szeregów i Mireckiego (skrzyżowanie będzie przejezdne). Oznakowane żółtymi tablicami objazdy zostaną wyznaczone przez ulice Malczewskiego i Reja i Mireckiego.

Autobusy linii 6, 12, 16, 23 i 26 będą kursowały następującymi objazdami:
– linia 6: Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Reja, Okulickiego;
– linia 12: Warszawska, Szarych Szeregów (powrót 11 Listopada), Wernera;
– linia 16: Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Reja, Limanowskiego;
– linia 23: Warszawska, Malczewskiego, Reja, Limanowskiego;
– linia 26: Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Reja, Mireckiego, Wernera.

Na trasach objazdów będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Zawieszone zostanie funkcjonowanie poniższych przystanków: Wernera/ Mireckiego 01 (w kierunku Malczewskiego) i Wernera/ Malczewskiego 02 (w kierunku Mireckiego). Przystanki Mireckiego/ Wernera 01 (w kierunku placu Kotlarza) i Mireckiego/ Reja 02 (w kierunku ulicy Wernera) nie będą w tym okresie obowiązywały dla linii 6, 16 i 23, natomiast przystanki Malczewskiego/ Wernera 03 i 04 (w obu kierunkach), Warszawska/ Kusocińskiego 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Warszawska/ 11 Listopada 04 (tylko w kierunku ronda NSZ) nie będą obowiązywały dla linii 12.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę prac.

 

Tags

Dodaj komentarz