• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przebudowa Wojska Polskiego. Zmiany w organizacji ruchu i lokalizacji przystanków

24 maja 2020

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z kolejną częścią przebudowy alei Wojska Polskiego, od poniedziałku, 25 maja, od około godziny 9 będą tam wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Gdzie indziej będą też zlokalizowane przystanki linii 21.

 

Na Wojska Polskiego trwają roboty (fot. MZDiK Radom)

Na Wojska Polskiego trwają roboty (fot. MZDiK Radom)

 

– Na odcinku Wojska Polskiego od ulicy Odrodzenia do łącznic przy skrzyżowaniu z ulicą Lubelską ruch kołowy w obu kierunkach będzie przełożony z jezdni zachodniej na nową jezdnię wschodnią  – po stronie lotniska. Dojazd do posesji po wschodniej stronie alei Wojska Polskiego, a także do ulic Szarej, Płaskiej, Ogrodniczej oraz do wschodniego wlotu Odrodzenia będzie możliwy drogą serwisową, zaczynającą się za placem Matki Bożej Fatimskiej (wjazd na nią jest również możliwy przez nowe rondo naprzeciw ulicy Skarżyńskiego). Zachodni wlot ulicy Odrodzenia w rejonie ogródków działkowych pozostaje zamknięty dla ruchu aż do odwołania – objaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Przystanki w innych miejscach

Zmieni się lokalizacja dwóch przystanków komunikacji miejskiej. Będą one ustawione w następujących lokalizacjach: przystanek Wojska Polskiego/ Odrodzenia (NŻ) 03 (dla linii 21 w stronę ulicy Słowackiego) zostanie przeniesiony z jezdni zachodniej na wschodnią, na wysokość zachodniego wlotu ulicy Odrodzenia (na pas między jezdniami), natomiast przystanek Wojska Polskiego/ Odrodzenia (NŻ) 06 (dla linii 21 w kierunku ulicy Lubelskiej) zostanie przeniesiony z jezdni zachodniej na wschodnią, na wysokość wschodniego wlotu ulicy Odrodzenia (do docelowej zatoki przystankowej). Pozostałe przystanki autobusów linii 21 (w tym tymczasowe Lubelska/ Wojska Polskiego 09 i 10) pozostaną do odwołania bez zmian.

Do odwołania będą utrzymane także inne zmiany w organizacji ruchu, związane z przebudową dróg krajowych nr 9 i 12.ZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

kat

Tags

Dodaj komentarz