Przed otwarciem stadionu w Radomskim Centrum Sportu. Próba oświetlenia wypadła bardzo dobrze

19 lipca 2023

Coraz bliżej do otwarcia stadionu piłkarskiego w ramach Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga 63. Na terenie obiektu trwają jeszcze ostatnie kosmetyczne prace. Przeprowadzono test oświetlenia, który przeszedł pomyślnie. Pierwszy mecz zaplanowano na 5 sierpnia.

 

fot. Dariusz Osiej/MOSiR Radom

 

"Firma Ada-Light przeprowadziła we wtorek wieczorem próbę oświetlenia stadionu przy ul. Struga 63. Dokonano także pomiaru natężenia światła na całej powierzchni boiska. Miło nam poinformować, że próba i pomiar wypadły bardzo dobrze" - dowiadujemy się z wpisu na profilu Facebookowym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

MOSiR czeka jeszcze na pozwolenie na użytkowanie obiektu od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. To od jego opinii zależy, czy planowany na 5 sierpnia pierwszy mecz Radomiaka z Cracovią odbędzie się właśnie przy Struga 63.

Obiekt powinien być również zgłoszony i zaakceptowany przez spółkę Ekstraklasa.

Władze miasta nie potwierdzają na razie nieoficjalnych informacji, że 30 lipca miałoby się odbyć uroczyste otwarcie stadionu. W programie jest m.in. turniej dla dzieci, występ orkiestry Grandioso.

Trwa już sprzedaż karnetów na mecze domowe rundy jesiennej oraz dwa grudniowe mecze rundy wiosennej. Można je kupić w internecie oraz w sprzedaży stacjonarnej w „zielonej wyspie” w Galerii Słonecznej. W niedzielę wieczorem licznik sprzedanych karnetów pokazał liczbę 1612.

Stadion pomieści 8,5 tys. widzów.

bdb

Tags