Przejazd rowerzystów. Mogą być utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej

7 sierpnia 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem rowerzystów w niedzielę, 8 sierpnia w godzinach około 10-10.45 wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu oraz w komunikacji miejskiej w południowej części Radomia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Kolumna wyruszy o godzinie 10:00 z radomskiego Rynku, a następnie przejedzie pod nadzorem policji ulicami Grodzką, Małą, Wałową, Podwalną, Narutowicza, Limanowskiego i Wierzbicką. Miejscem docelowym tej imprezy będzie Szydłowiec.

Przejazd grupy może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu kołowym, a także ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w Radomiu na liniach 1, 2, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 23 i 25.

Przejazd zorganizowanej kolumny rowerzystów będą zabezpieczali funkcjonariusze policji. Zgodnie z wydaną decyzją uczestnicy imprezy są zobowiązani do poruszania się tylko po prawej stronie drogi (zajmując nie więcej niż jeden pas ruchu!), nieprzekraczania osi jezdni oraz do zachowywania szczególnej ostrożności. W przejeździe tym nie mogą brać udziału żadne samochody (nie licząc radiowozów) - dopuszczalny jest jedynie przejazd rowerzystów i pojazdów pomocy medycznej. MZDiK nie odpowiada za ewentualne zmiany trasy niezgodne z wydaną decyzją.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w sąsiedztwie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta.

Tags