Reklama
Reklama

Przemarsz z okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Mogą być zamykane odcinki ulic

31 stycznia 2024

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zaplanowanym zgromadzeniem publicznym, w piątek, 2 lutego od około godziny 13 do 15 mogą występować tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym i w kursowaniu autobusów miejskich w Śródmieściu oraz na osiedlu XV-lecia.

 

 

fot. archiwum

 

Przemarsz z okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego rozpocznie się na placu Materskiego (przed katedrą). Stamtąd uczestnicy (według deklaracji organizatora może to być nawet 600 osób) przejdą następującą trasą: etap 1 - plac Materskiego, aleja Chrapka, Żeromskiego, Malczewskiego, skwer Maryi Matki Życia; etap 2 - skwer Maryi Matki Życia, Malczewskiego, Koszarowa, plac Żołnierzy 72 Pułku Piechoty; etap 3 - plac Żołnierzy 72 Pułku Piechoty, Malczewskiego, Warszawska (do Krzyża Straceń 1863, zlokalizowanego na osiedlu XV-lecia).

W przypadku bardzo dużej frekwencji uczestników policjanci oraz strażnicy miejscy mogą zdecydować o zamknięciu dla ruchu kołowego jednego pasa jezdni ulicy Warszawskiej na wysokości Krzyża Straceń 1863 lub całego odcinka od ulicy Rodziny Winczewskich do ulicy Kusocińskiego (wyłącznie w kierunku północnym). W drugim z tych przypadków zalecany objazd będzie przebiegał ulicami Galileusza, Chrobrego i Kusocińskiego (również dla autobusów komunikacji miejskiej linii 4, 12 i 23 - wtedy z czasowym pominięciem przystanku Warszawska / Kusocińskiego 02).

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przemarszu, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i - w miarę możliwości - o omijanie tej części Radomia.

 

Tags