• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przetarg na przebudowę Wojska Polskiego rozstrzygnięty. MZDiK wybrał najtańszą ofertę

12 czerwca 2018

Konsorcjum firm Budromost-Starachowice i Mosty-Łódź przebuduje al. Wojska Polskiego i fragment ul. Żółkiewskiego. Dostanie za to 137,5 mln zł. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wybrał ofertę najtańszą, spośród pięciu, jakie wpłynęły na przetarg na modernizację trasy.

 

Wiceprezydent: To decyzja komisji przetargowej

Wiceprezydent: To decyzja komisji przetargowej

 

– To inwestycja, którą możemy realizować dzięki dofinansowaniu w kwocie 93 mln zł, o które konsekwentnie zabiegaliśmy od samego początku. Dzięki temu zdecydowanie poprawią się warunki zarówno dla ruchu tranzytowego, jak i lokalnego – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak. Jednocześnie dziękował wicemarszałkowi Senatu Adamowi Bielanowi (PiS) za pomoc w uzyskaniu tak wysokiego rządowego dofinansowania.

Po przebudowie cała Wojska Polskiego, od placu Matki Bożej Fatimskiej, aż do ronda Popiełuszki, będzie mieć dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Przy skrzyżowaniach będą też dodatkowe pasy dla pojazdów skręcających. Tak samo ma wyglądać ul. Zwolińskiego od ronda Popiełuszki do granicy miasta (wylotówka w kierunku Puław i Lublina), a także fragment ul. Żółkiewskiego od ul. Holszańskiej (dawnej Rodziny Ziętalów) do ronda Popiełuszki. Wszystkie te drogi będą miały podobną szerokość, jak pozostała część ulicy Żółkiewskiego, czyli drogi krajowej numer 9. Samo rondo Popiełuszki, nazywane potocznie kozienickim, będzie powiększone do rozmiarów ronda Narodowych Sił Zbrojnych, zwanego potocznie warszawskim. Przy każdej z tych dróg będą udogodnienia dla pieszych i rowerzystów.

Cała inwestycja ma być prowadzona pod ruchem. Najpierw zostaną zbudowane nowe jezdnie wszystkich trzech odcinków  W tym okresie ruch będzie odbywał się po dotychczasowych drogach. Następnie auta pojadą nowymi odcinkami, a drogowcy przystąpią do rozbiórki obecnie istniejących jezdni i budowy ich od nowa.

Teraz MZDiK podpisze umowę z wykonawcą, który przystąpi do prac na początku września, już po Air Show.

Roboty są zaplanowane na trzy lata, ich finał powinien nastąpić w 2020 roku.

bdb

Tags

Dodaj komentarz