• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przetarg na wydłużenie pasa startowego na lotnisku unieważniony. Firma chciała o 200 mln zł więcej niż zakładał PPL

1 lutego 2019

Przetarg na projekt i przebudowę drogi startowej na radomskim lotnisku unieważniony. Realizacją zadania była zainteresowana tylko jedna firma, której oferta cenowo znacznie przekraczała kwotę, którą Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze przeznaczyło na ten cel.

 

220515lot08

 

Przetarg na projekt i wydłużenie pasa startowego został ogłoszony w listopadzie 2018 roku. PPL chciał, by zleceniodawca opracował dokumentację projektową, czyli projekt budowlany i wykonawczy wraz z przedmiarem robót, a następnie  przeprowadzi prace budowlane.

PPL planuje wydłużyć past startowy na Sadkowie o 500 m. To warunek niezbędny, żeby na radomskim lotnisku mogły lądować samoloty, jak B737 czy A320 – najczęściej używane przez linie lotnicze. W ramach tego samego zadania miało być wykonane oświetlenie nawigacyjne kategorii I, budowane miały być światła podejścia w obu kierunkach drogi startowej oraz budowany system ILS pierwszej kategorii (radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie).

Od listopada Porty Lotnicze kilka razy wydłużały termin składnia ofert w przetargu. Zainteresowani mieli wiele pytań, co wydłużyło proces. Ostatni termin był wyznaczony na 30 stycznia. W końcu oferty otwarto, a w zasadzie ofertę, bo wpłynęła tylko jedna. Złożyło ją konsorcjum trzech firm z Polski i Litwy. Chciało 288 mln 110 tys. 280 zł, a inwestor był w stanie wydać „ledwie” 88 mln 191 tys. zł. Nie było więc innego wyjścia, jak unieważnić przetarg.

kat, bdb

 

 

.

 

Tags

Dodaj komentarz