• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przy Tytoniowej powstaną pierwsze lokale w ramach programu Mieszkanie Plus

19 grudnia 2018

Miasto przystąpiło do spółki MDR Radom i wniosło do niej aportem teren przy ul. Tytoniowej. To otwiera drogę do realizacji programu Mieszkanie Plus. Na początek maja tu powstać dwa bloki z lokalami dla ponad 120 rodzin.

 

Prezydent

Prezydent: Miasto powinno mieć mieszkania na wynajem

 

MDR Radom to spółka celowa założona w marcu przez Bank Gospodarki Krajowej Nieruchomości. Zgodnie z decyzją rady miejskiej gmina przystąpiła do niej wnosząc teren o powierzchni ponad 8 600 m kw przy ul. Tytoniowej. To właśnie ją, BGK Nieruchomości wybrał spośród czterech zaproponowanych lokalizacji.

– Zadania, jakie zostały przed nami postawione są wykonane i teraz wszystkie kwestie związane z realizacją programu Mieszkanie Plus są już po stronie BGK Nieruchomości. Mam nadzieję, że jak najszybciej przystąpi on realizacji inwestycji, tak by wkrótce mieszkania mogły być oferowane młodym radomianom – zaznacza prezydent Radosław Witkowski.

Z zapowiedzi PFR Nieruchomości (do niedawna BGK Nieruchomości) wynika, że na działce przy Tytoniowej powstaną 124 mieszkania o powierzchni od 27 do 70 m kw. Szacunkowa wartość planowanej inwestycji wynosi 24,5 mln zł. – W ciągu najbliższych kilku tygodni wydamy warunki zabudowy. Zgodnie z przedstawionym planem, na terenie przy ulicy Tytoniowej mają powstać dwa bloki, a także boksy garażowe i miejsca parkingowe. Jednocześnie deklarujemy gotowość dalszej współpracy z PFR Nieruchomości przy dalszej realizacji w Radomiu programu Mieszkanie Plus – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Jak podkreśla prezydent Radosław Witkowski, obecnie pozostają także plany miasta dotyczące budowy mieszkań na wynajem w ramach programu Radom dla Młodych. – Chcę, by już w przyszłym roku spółka Administrator przystąpił do prac. Mam nadzieję, że również nowa rada miejska będzie chciała realizować ten program. Nowoczesne miasto musi posiadać odpowiedni zasób mieszkań na wynajem – podkreśla prezydent.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz