Przy ul. Kujawskiej powstało nowe przedszkole. Są jeszcze wolne miejsca

19 sierpnia 2022

Przestronne, kolorowe, przyjazne – takie będzie nowe przedszkole, które zajmie przebudowane dawne gimnazjum przy ul. Kujawskiej. W obiekcie, poza placówką dla 200 maluchów, będzie się także mieściła poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która przeniesie się z ul. Toruńskiej.

 

fot. Anna Wróblewska/UM Radom

 

- Zakończona inwestycja to kontynuacja naszych działań skierowanych do młodych rodzin. Chcemy z jednej strony zapewnić najmłodszym jak najlepszą opiekę, z drugiej - umożliwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Wcześniej nowe przedszkole powstało w dawnej szkole plastycznej przy ul. Kilińskiego, a teraz nową funkcję otrzymał budynek dawnego gimnazjum na Borkach, który po reformie oświaty stał pusty. Bardzo się cieszę, że nadal pełni funkcję edukacyjną - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przebudowa budynku przy ul. Kujawskiej trwała od zeszłego roku. Zakres prac był bardzo szeroki. – Został wymieniony dach, na którym są zainstalowane panele fotowoltaiczne. Cały obiekt został docieplony, wymieniono wszystkie instalacje. Jest też zupełnie nowa kuchnia, która została wyposażona w nowoczesny sprzęt. To była kapitalny remont całego budynku, który na pewno będzie się podobał najmłodszym - zapewnia wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Podzielony na dwie części

Budynek jest podzielony na dwie części. Odrębne wejście z windą będzie miała poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Na drugim piętrze budynku zostało dla niej przygotowanych 12 gabinetów oraz sala konferencyjna. Przedszkole zajmie natomiast parter, pierwsze piętro i część drugiego. Na parterze znajdują się m.in. szatnie, kuchnia, sala gimnastyczna, w której jest możliwość organizacji np. przedstawień teatralnych oraz pomieszczenia administracyjne. Na pierwszym i drugim piętrze powstało natomiast dziesięć sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym. Zmieniło się otoczenie budynku. Powstał m.in. nowy plac zabaw.

Do nowego przedszkola będzie mogło uczęszczać około 200 dzieci. - Bardzo się cieszę, że już 1 września najmłodsi radomianie będą mogli przekroczyć próg nowego przedszkola. Czekają na nie komfortowe warunki i profesjonalna kadra. Co ważne, pozostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zachęcam więc rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola, by zainteresowali się ofertą placówki przy ulicy Kujawskiej - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Przebudowa budynku dawnego gimnazjum kosztowała 10,5 mln zł, z czego 6 mln zł to dofinansowanie, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

kat

Tags