Pumptruck na Borkach gotowy. Mogą tu szaleć rowerzyści, deskorolkarze i rolkarze

29 września 2022

Będzie służyć rowerzystom, którym nie wystarcza do uprawiania pasji „zwykła” ścieżka, jezdnia czy leśna droga. Mogą tu się wyżywać także deskorolkarze i rolkarze. Pierwszy w Radomiu pumptruck otwarty. Aby z niego skorzystać, trzeba wybrać się nad zalew na Borkach.

 

fot. Dariusz Osiej/MOSiR Radom

 

To projekt realizowany z Budżetu Obywatelskiego; jego pomysłodawcą jest Bogdan Sar.  - Zawsze to powtarzam, że Budżet Obywatelski w Radomiu to takie narzędzie, które wspomaga samorząd, daje mieszkańcom możliwość realnych zmian w mieście i realizowania swoich pomysłów - mówił podczas otwarcia pumptrucku prezydent Radosław Witkowski, jednocześnie gratulując projektodawcy pomysłu. Dodał,że ten obiekt wzbogaca infrastrukturę wypoczynkową zalewu na Borkach.

- Jestem szczęśliwym użytkowaniem tego pumptrucku. Będziemy z niego korzystać z synami, zięciem i wnukami - a czworo moich wnucząt jeździ na pumptrucku, do tej pory jeździliśmy do Skarżyska. Jestem w takim wieku, że mam coraz więcej wolnego czasu - przyznał Bogdan Sar. Dodał, że nowy tor może służyć również osobom jeżdżącym na BMX-ach, rowerach dartowych. - Zobaczycie, co się tu będzie działo w weekend! Spokojnie mogę ufundować nagrodę, który mi pokaże użytkownika z telefonem w ręku - podkreśla. Przypomina, że użytkownicy powinni zakładać kaski i ochraniacze - chociaż tor jest bardzo bezpieczny - i edukować tych, którzy tego nie robią. Dobrze jest też wcześniej przebadać się u kardiologa, wziąć ze sobą wodę i batony energetyczne. - To jest czysty ruch - zachwala pan Bogdan. Twierdzi, że zamiast narzekać, że nie da się czegoś zrobić, trzeba spróbować działać.

Pumptruck wybudowała firma BT Project z Poznania specjalizująca się tego typu projektach. Koszt to około 1 mln zł.

- To jeden z większych tego typu obiektów w Polsce. Powstały dwa tory - FlowTruck pozwala na różne opcje przejazdu i został wyposażony w tzw. wall ride, który jest pierwszym w Polsce  na tego typu obiektach. EasyPump jest przeznaczony dla początkujących - opisuje dyrektor MOSiR Robert Dębicki.

Powstała także mała architektura: ławki i stojaki na rowery.

bdb

Tags